2012
5772
Home arrow Jodendom arrow Feesten arrow De Dode Zee rollen
De Dode Zee rollen PDF Afdrukken E-mail
grotten waar de rollen zijn gevonden

Je hebt vast wel eens iets bijzonders gevonden. Een ketting of een armbandje dat was verloren tijdens gym. Of misschien wel een portemonnee met pasjes en geld. Dat is best spannend! Je moet dan uitzoeken aan wie je het terug moet geven. En misschien krijg je zelfs wel een beloning. Maar…, je hebt vast nog nooit een schat gevonden?! Toch ze zijn er wel!

Vijftig jaar geleden liep er een Arabische jongen door de woestijn bij Qumrân. Dat is vlak bij de Dode Zee. Hij was een bedoeïen, dat is iemand die in een tent in de woestijn woont. Hij zocht zijn weggelopen geit. In een woestijn is dat erg moeilijk. Vaak denken we bij een woestijn aan één grote zandvlakte. Maar in het echt zijn er veel rotsen, ravijnen en heuvels. Zat plekjes dus om je te verstoppen!

Grot

stukje Dode Zeerol

De jongen kwam bij een grot. Hij dacht dat zijn geit misschien daar in was gelopen. Hij gooide een steen naar binnen. De geit zou dan wel schrikken en naar buiten komen rennen. Hij hoorde zijn geit niet, maar wel iets anders... Hij hoorde iets breken. Daarom liep hij de grot in. Daar zag hij een aantal kruiken. In de kruiken zaten oude boekrollen met vreemde letters erop. Hij ging snel terug naar zijn ouders om die te halen. Zij hebben toen de rollen verkocht.

Museum

De rollen waren bijna 2000 jaar geleden geschreven! Geleerden zagen dat op de rollen de boeken van het Oude Testament stonden. Ze waren in de grotten verstopt om te voorkomen dat de Romeinen ze zouden meenemen uit Israël. Van sommige boeken werd maar een gedeelte gevonden. Andere rollen, zoals het boek Jesaja, waren helemaal compleet. Nu worden de boekrollen bewaard in een museum dat de ‘Schrijn van het Boek’ wordt genoemd.

De jongen heeft zijn geit nooit teruggevonden. Maar de waarde van de schat die hij vond was vele malen groter!

Reactie(s)

1. bijzonder - heleen krol - vrijdag 12 maart '10, 17:19 uur
dat verhaal van die jongen en de geit is best bijzonder+grappig.  
Ik heb het voorgelezen aan tafel en iedereen vond het een leuk verhaal!!!

Reageer

~ Vul alle velden in. ~
 
remidian